W niedzielę, 10.01.2015 roku w kościele Św. Anny w Lubawie podczas mszy św. po homilii odbył się krótki koncert kolęd w wykonaniu chóru Appasjonata pod kierunkiem Marka Józefowicza.
W niedzielę 3 stycznia 2016 r. dotarły do Lubawy symbole Światowych Dni Młodzieży – Krzyż Roku Świętego i Ikona Matki Bożej Salus Populi Romani (Wybawicielki Ludu Rzymskiego)
Biskup Andrzej Suski ordynariusz Diecezji Toruńskiej przewodniczył uroczystej Eucharystii z okazji przyjęcia Chrztu 800 lat temu przez mieszkańców Lubawy i Ziemi Lubawskiej w obecności papieża Innocentego III w Rzymie
26 grudnia to w Polsce drugi dzień świąt obchodzony na pamiątkę św. Szczepana, pierwszego męczennika za wiarę chrześcijańską. Był on jednym z siedmiu diakonów, wybranych przez apostołów.
Boże Narodzenie, to święto religijne w tradycji chrześcijańskiej upamiętniające narodziny Jezusa Chrystusa. Święto to obchodzone jest 25 grudnia. W kościołach, które nadal stosują kalendarz juliański (np. prawosławie), obchodzone jest w późniejszym terminie
Nie mów: Jestem młodzieńcem, gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię pośle i będziesz mówił cokolwiek Tobie polecę. Jr. 1,7
Dnia 8 grudnia 2015 roku papież Franciszek poprzez otwarcie Drzwi Świętych otworzył Jubileuszowy Rok Miłosierdzia. Drzwi Święte są symbolem Roku Jubileuszowego oraz łaski okolicznościowego Odpustu.
2 grudnia 2015 r. w Centrum Dialogu im. Jana Pawła II w Toruniu odbyło się sympozjum naukowe pt. „Między mistyką a codziennością. Magdalena Mortęska i jej rola w reformie trydenckiej”. Przewodnią myślą sympozjum było ukazanie Magdaleny Mortęskiej, jako reformatorki zakonów benedyktyńskich, jak również odkrycie na nowo jej postaci.
W sobotę 21 listopada br. kapłani dekanatu lubawskiego spotkali się na corocznej Kongregacji Dekanalnej, której najważniejszym elementem jest msza święta w intencji zmarłych duszpasterzy naszego dekanatu
W minioną niedzielę 8 listopada klerycy i wykładowcy Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu odwiedzili parafie dekanatu lubawskiego w ramach Niedzieli Powołania.
Świętość to miłość objawiona w rzeczach małych. To matka i ojciec z miłością i dobrocią pochyleni nad dzieckiem od poczęcia, czasami aż do trumny.
W minioną niedzielę 25 października w kościele parafialnym pw. Św. Jana i Michała Archanioła w Lubawie przed lubawską publicznością zaprezentował się toruński zespół muzyczny Impro Classic.
W niedzielę 18 października na zakończenie Dni Kultury Chrześcijańskiej w Lubawie w kościele św. Jana wystąpił Chór Gospel Singers z Iławy.
I miejsce zespołu Pax et Bonum z Lubawy na XXIII Diecezjalnym Festiwalu Pieśni i Piosenki Religijnej
Dnia 17.10.2015 w Kowalewie Pomorskim odbył się XXIII Diecezjalny Festiwal Pieśni i Piosenki Religijnej pod hasłem "Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią".
Objawienia fatimskie należą do najbardziej znanych objawień maryjnych w historii, a ich głównym przesłaniem jest konieczność nawrócenia i modlitwy o pokój.
Pod hasłem „Jan Paweł II – patron rodziny” obchodzony był w całym kraju XV Dzień Papieski. W wielu parafiach w Polsce przypomniane zostało dziedzictwo i nauczanie papieża Polaka o rodzinie. 11października o godz. 19.00 w kościele św. Jana i Michała Archanioła odbył się Apel Papieski.
13 września br.w Sanktuarium w Lipach wierni zebrali się o godzinie 19.30 na mszy św. i nabożeństwie fatimskim. Mszę świętą koncelebrowaną odprawił kustosz sanktuarium - Mieczysław Rozmarynowicz i ks. Zdzisław Liczerski wraz z wikariuszami parafii św. Anny ks. Dawidem Galanciakiem i ks. Tomaszem Jezierskim.
Z pieśnią na ustach wyruszyli 11 br. września uczestnicy pieszej pielgrzymki do Gietrzwałdu. Pielgrzymka rozpoczęła się od krótkiej modlitwy a następnie ks. Dawid Galanciak pobłogosławił pielgrzymów udających się do Gietrzwałdu.
29 sierpnia w Mortęgach odbyły się dożynki zorganizowane przez Radę Sołecka wsi oraz parafię św. Jana w Lubawie. Przed mszą św. został poświęcony wieniec dożynkowy, a następnie mieszkańcy wsi oraz Fijewa i Tuszewa przeszli w korowodzie do kościoła p.w. Wniebowstąpienia Pańskiego
Dobiega końca remont wieży w kościele pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela i Michała Archanioła w Lubawie. Wieża kościoła powstała na początku XX wieku.