XXI Dni Kultury Chrześcijańskiej - zapowiedź

Opublikowano:

Zbliżające się XXI Dni Kultury Chrześcijańskiej zostały połączone z obchodami 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości. Z tej okazji w parafii św. Jana w dniach od 7 do 11 listopada odbędzie się wiele ciekawych wydarzeń.

Dwadzieścia jeden lat temu z inicjatywy Akcji Katolickiej, która działała w naszym mieście, zostały zorganizowane I Dni Kultury Chrześcijańskiej. Gwiazdą wieczoru była wówczas Antonina Krzysztoń. Program tegorocznych uroczystości przedstawia się równie obiecująco:  

7.11  środa godz. 18.00 w Kaplicy św. Franciszka odbędzie się spotkanie autorskie z Kazimierzem Trybulskim i promocja powieści pt.: "Chrystian" - rzecz o biskupie misyjnym Ziemi Lubawskiej i Grudziądza.

8.11 czwartek godz. 18.00 w Kościele św. Jana Chrzciciela i św. Michała Archanioła odbędzie się koncert wokalno-gitarowy pt.: "Chwal duszo moja Pana" w wykonaniu Kamili Urbańskiej i Tomasza Gula oraz wykład Grzegorza Kasianiuka - "Współczesne zagrożenia duchowe młodzieży".

9.11 piątek godz. 18.00 w Kościele św.Jana Chrzciciela i Michała Archanioła odbędzie się  
Koncert 100-lecia w wykonaniu zespołu PAX ET BONUM połączony z promocją płyty "Królowo Korony Polskiej" (teksty i muzyka autorska). 

10/11 niedziela, o północy, na zakończenie Dni Kultury Chrześcijańskiej, w Kościele św.Jana Chrzciciela i Michała Archanioła rozpocznie się Msza św. dziękczynna za odzyskanie Niepodległości Ojczyzny w 1918 r.

(admin)