Adwentowe Dni Skupienia dla Mężczyzn w Lubawie

Opublikowano:

Idźcie do św. Józefa” pod takim hasłem odbyły się w dniu 5 grudnia w Lubawie Adwentowe Dni Skupienia dla Mężczyzn. Gospodarzem spotkania była parafia św. Jana Chrzciciela i Michała Archanioła.

Tego dnia o godz. 17.00 mszę św. koncelebrowaną oraz homilię wygłosił ks. bp Józef Szamocki w asyście kapłanów z kilku dekanatów naszej diecezji. Na zakończenie ks. Zdzisław Syldak duszpasterz Bractwa św. Józefa, podziękował gospodarzowi ks.dr Marcinowi Staniszewskiemu za przygotowanie spotkania.

Po Eucharystii w kaplicy św Franciszka odbyła się konferencja, podczas której przybliżono osobę św. Józefa w oparciu o biblię - wygłosił ks. prof. Dariusz Kotecki dziekan Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz diakon prof. Waldemar Rozynkowski o tożsamości mężczyzny w oparciu o postać bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego.

Po konferencji na zakończenie spotkania nastąpiło zawierzenie mężczyzn św. Józefowi prowadzone przez ks. dr Artura Szymczyka dyrektora Wydziału Duszpasterskiego. Adwentowe Dni skupienia odbyły się jeszcze w Toruniu i Grudziądzu. (mz)  
foto mz