Dziś o godz. 17.30 zmarł śp. ks. kanonik Antoni Kitzermann

Opublikowano:

W sobotę 8 grudnia o godz. 17.30 zmarł śp. kanonik ks. Antoni Kitzermann. Pogrzeb śp. ks. Antoniego odbędzie się w czwartek 13 grudnia o godz. 13.00 w kościele św. Jana w Lubawie. Mszy św. przewodniczyć będzie J.E. Ks. Bp Wiesław Śmigiel. Złożenie ciała na cmentarzu parafialnym w Lubawie.

Wprowadzenie ciała śp. ks. Antoniego do kościoła przez ks. dziekana Marcina Staniszewskiego nastąpi w środę o godz. 19.00. Potem msza św. Po Mszy św. różaniec i modlitwa prywatna za ks. Antoniego do godz. 23.00. 

Z powyższego względu czwartkowa Msza św. roratnia zostaje odwołana. W czwartek możliwość modlitwy za śp. ks. Antoniego od godz. 9.00. O godz. 12.00 wspólny różaniec.Różaniec za śp. ks. Antoniego jutro i we wtorek o godz. 16.30 w kościele św. Jana  Chrzciciela i św.Michała Archanioła.

Śp.ks. Antoni Kitzermann urodził się w 1935 roku. Kapłanem został  18 stycznia 1959 roku. Pierwsze  4 lata posługiwał w Lubawie jako wikariusz. Podczas swojej kapłańskiej posługi służył również w Wąbrzeźnie, Starogrodzie, Brodnicy i Bobrowie. Od 2001 roku był rezydentem w Lubawie.  

Z racji na czwartkowy pogrzeb ulega zmianie termin spowiedzi św. adwentowej w parafii Kazanice. Zostaje ona przeniesiona z czwartku na piątek. Z tego powodu w ten piątek zostaje odwołana cotygodniowa spowiedź w naszym kościele o godz. 16.00.

źródło: parafia św.Jana w Lubawie 
foto mz