Dziś Lubawa żegna księdza kanonika Antoniego Kitzermanna

Opublikowano:

Lubawa żegna księdza kanonika Antoniego Kitzermanna. Uroczystości pogrzebowe zmarłego kapłana rozpoczęły się wprowadzeniem trumny z ciałem zmarłego do kościoła św. Jana Chrzciciela i Michała Archanioła w Lubawie w środę 12 grudnia  br. o godzinie 19.00. 

Mszy świętej żałobnej przewodniczył i wygłosił homilię kolega kursowy księdza Antoniego, ksiądz Infułat Tadeusz Nowicki, w asyście kapłanów z różnych dekanatów Diecezji Toruńskiej. W  ceremonii pożegnania zmarłego uczestniczył ks. prałat płk Bolesław Lichnerowicz, także kolega  kursowy zmarłego. Po mszy św. kapłani, rodzina oraz mieszkańcy Lubawy i okolicznych  miejscowości pożegnali zmarłego kapłana i odmówili różaniec. 

Dziś od godz. 9.00 w kościele św. Jana trwały modlitwy za śp. ks. Antoniego. Mszy św. żałobnej, będzie przewodniczył J.E. Ks. Bp Wiesław Śmigiel. Złożenie ciała nastąpi na cmentarzu parafialnym w Lubawie.  

Śp. ks. Antoni Kitzermann urodził się w 1935 roku. Kapłanem został w 1959 roku. Pierwsze 4 lata posługiwał w Lubawie jako wikariusz. Podczas swojej kapłańskiej posługi służył również w Wąbrzeźnie, Starogardzie, Brodnicy i Bobrowie. Od 2001 roku był rezydentem w Lubawie. 

(mz)