Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Lubawy

Opublikowano:

6 stycznia 2019 roku o godz 14.30 ulicami Lubawy przeszedł Orszak Trzech Króli. Dzień Objawienia Pańskiego, nazywane w Polsce Świętem Trzech Króli, stanowi ważny punkt w kalendarzu liturgicznym. To już III Orszak Trzech Króli zorganizowany w naszym mieście.

Orszak rozpoczął się w kościele pw. św. Jana, gdzie uczniowie zaprezentowali pierwszą część jasełek. Następnie wszyscy wyruszyli do sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej, gdzie odbyła się druga część jasełek bożonarodzeniowych. W dalszej części orszak przeszedł ulicami: Warszawską, Ratuszową, Browarową, Kilińskiego, Rynek, Kościelną, do kościoła farnego, gdzie zaprezentowana została trzecia część jasełek. Na zakończenie przez Plac Zamkowy orszak wrócił do  kościoła św.Jana.

Była to inicjatywa wspólnoty parafialnej - zwykłych ludzi, którzy stworzyli to niezwykłe żywe przedstawienie. Inicjatorem i reżyserem był ks. Damian Kuna z parafii św. Jana oraz nauczyciele katecheci z miasta i gminy Lubawa.
W tym roku podobnie jak w latach ubiegłych  orszakowi patronowała parafia św. Jana oraz Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Lubawie. (mz)