III Terenowa Droga Krzyżowa w Lubawie

Opublikowano:

„Kościół XXI wieku” - pod takim hasłem odbyła się 5 kwietnia br. III Terenowa Droga Krzyżowa zorganizowana przez parafię św. Jana w Lubawie. Celem tej pieszej wędrówki w ciszy, samotności jest spotkanie Chrystusa przez milczenie, modlitwę, medytację i trud nocnego pielgrzymowania.

-Ekstremalna, Terenowa, Nocna Droga Krzyżowa, to droga słabości, pokonywania trudności i własnych ograniczeń, po to aby stać się pięknym człowiekiem... To jest droga przełomu... Wychodząc z własnej strefy komfortu, możemy odkryć inny świat, odnaleźć możemy swoje życie. To jest droga pięknego życia. Przemieniając się można żyć wyjątkowo tak, że będzie to zachwycało innych i jak mówi Jezus znaleźć i żyć w obfitości i właśnie po to jest III Terenowa Droga Krzyżowa - powiedział przed  wyruszeniem ks. Damian Kuna wikariusz z parafii św. Jana w Lubawie i główny organizator Terenowej Drogi Krzyżowej.

Trasa tegorocznej drogi o długości 13,5 km wiodła jak w roku ubiegłym drogami polnymi przez: Fiugajki, Prątnicę (odpoczynek herbata), Tuszewo Dolne do Mortęg.

Trasę zabezpieczali strażacy z OSP Tuszewo, OSP Pratnica i OSP Zielkowo.

Relacja filmowa na stronie FB

mz

foto : mz i  OSP Zielkowo