Odpust w Lipach

Opublikowano:

W tym roku obchodzimy 50. rocznicę koronacji figury Matki Bożej, której dokonał Sługa Boży ks. Kard. Stefan Wyszyński, a towarzyszył mu bp Kazimierz Józef Kowalski, biskup chełmiński. Obchody rozpoczęły się tradycyjnie 1 lipca uroczystymi Nieszporami w Farze i figurka jak co roku od  wieków przeniesiona została w uroczystej procesji do Lip koło Lubawy, gdzie odbyła się uroczysta msza św. pod przewodnictwem Ordynariusza  Diecezji Toruńskiej bp Wiesława Śmigla. 

W homilii ks. Biskup podkreślił rolę Maryi w naszym życiu: 

- Przychodzimy tu, aby wsłuchiwać  się w to, co mówi do Nas Matka  Boża. To Ona jako pierwsza usłyszała słowo Boże i je przyjęła w całości. Jeśli Matka Boża przyjęła te słowa, to i my powinniśmy zaufać Bogu i za Jej pośrednictwem przyjmować Słowo Boże w całości, dotyczy to każdego z nas - podkreślił ks. Biskup.

Tradycyjnie po mszy św. biskup udzielił błogosławieństwa dzieciom oraz matkom oczekującym narodzin swoich dzieci. Liturgię Mszy św. ubogacił swym śpiewem chór „Appasjonata” z Lubawy pod dyrekcją Marka Józefowicza oraz Miejska Orkiestra Dęta pod batutą Mateusza Raczyńskiego.

Zapraszamy do obejrzenia materiału z tego wydarzenia. (mz)