Remont kościoła Farnego - Wszystkie msze odprawiane są w kościele św.Barbary

Opublikowano:

W zawiązku z pracami remontowymi od poniedziałku 8 lipca kościół farny będzie zamknięty na czas remontu i malowania. Wszystkie Eucharystie zarówno w dni powszednie jak i w niedziele będą odprawiane w kościele św. Barbary.

W dni powszednie Msze św. są celebrowane jak dotychczas o godz. 8.30 i 18.00. Na czas zamknięcia kościoła farnego ulegnie zmianie porządek Eucharystii niedzielnych.

Porządek ten będzie następujący: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 15.00. Wszystkie intencje przyjęte dotychczas na godz. 11.00 do kościoła św. Barbary zostaną odprawione o godz. 11.30, natomiast intencje przyjęte na godz. 12.00 będą odprawione o godz. 13.00.

Prosimy o wyrozumiałość w związku z wprowadzonymi na czas remontu i malowania zmianami.

źródło: ogłoszenia parafialne

Przypomnijmy, że od 7 sierpnia 2017 trwają także prace remontowo-konserwatorskie na obiektach drewnianego kościoła pw. św. Barbary w Lubawie, który jest jednym z najcenniejszych zabytków w Lubawie.

Drewniane Perły Ziemi Lubawskiej - konserwacja drewnianych zabytków celem wzrostu atrakcyjności kulturowej regionu - to projekt, który otrzymał dotację z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Partnerem odpowiedzialnym za realizację projektu jest parafia pw. św. Tomasza Apostoła w Nowym Mieście Lubawskim. Wykonawcą projektu jest firma Gorek Restauro sp.z.o.o, spółka komandytowa.

(mz) 
foto mz