Msza św. w Złotowie gm.Lubawa z okazji setnej rocznicy Plebiscytu na Warmii, Mazurach i Powiślu

Opublikowano:

11 lipca 2020 przypada setna rocznica odzyskania niepodległości przez mieszkańców Powiśla, Warmii i Mazur. Mieszkańcy miejscowości: Lubstynek, Napromek i Czerlin, które obecnie  znajdują się na terenie gminy Lubawa oraz wieś Groszki w gminie Rybno w plebiscycie opowiedziały się za przynależnością  do Polski.

Jak już informowaliśmy, dniu dzisiejszym odbyły się uroczystości w Lubstynku, które poprzedziła msza święta koncelebrowana z udziałem pocztów sztandarowych w barokowym, drewnianym kościele  pw. św. Barbary w Złotowie.

Mszy świętej przewodniczył ks. biskup Andrzej Suski - senior diecezji Toruńskiej.
Wszystkich zebranych w kościele powitał proboszcz parafii w Złotowie ks. Karol Szmidt, który przedstawił rys historyczny wydarzeń sprzed 100 lat.

Podczas homilii ks. biskup zwrócił uwagę na znaczenie wolności w życiu każdego człowieka, od małej ojczyzny, do całego Narodu. Na zakończenie ks. Karol Szmidt podziękował ks. biskupowi za sprawowaną eucharystię oraz podziękował Romanowi Graszkiewiczowi za namalowany piękny obraz - panoramę wsi Lubstynek.

Zapraszam do wysłuchania całej homilii ks. biskupa Andrzeja Suskiego o sprawach historii naszego Narodu oraz dążenia do wolności i Polskości tych ziem.

(mz)