Akt Zawierzenia Lubawy i Ziemi Lubawskiej na zakończenie odpustu Porcjunkuli

Opublikowano:

W tym roku po raz pierwszy w Parafii św. Jana Chrzciciela i św. Michała Archanioła w Lubawie odbył się Odpust Porcjunkuli. 2 sierpnia w kościołach i klasztorach franciszkańskich obchodzone jest patronalne święto Matki Bożej Anielskiej.

2 sierpnia Sumie Odpustowej przewodniczył ks. biskup Lwowa Edward Kawa, który również  udzielił tego dnia Sakramentu Bierzmowania młodzieży. O godz. 20.00 w kościele św. Jana wierni wspólnie z kapłanami obu parafii czuwali na modlitwie przed obliczem Matki Boskiej Lipskiej. W czasie czuwania śpiewał zespół Pax Et Bonum, a Franciszkański Zakon Świeckich w Lubawie prowadził różaniec i rozważania tajemnic różańcowych. Przed Apelem Jasnogórskim dotarła do kościoła św.Jana piesza pielgrzymka z Nowego Miasta Lubawskiego, aby pokłonić się Matce Boskiej Lipskiej.
Ksiądz Biskup klęcząc przed figurką Matki Boskiej Lipskiej, dokonał Aktu Zawierzenia Lubawy i Ziemi Lubawskiej Matce Najświętszej i pobłogosławił wszystkich wiernych. Na zakończenie uroczystości odpustowych wierni udali się w procesji z Matką Boską Lipską do kościoła Farnego w Lubawie.

- I tak, z Matką Bożą Lipską, zakończyliśmy pierwszy, w sposób uroczysty obchodzony odpust Matki Boskiej Anielskiej Porcjunkuli w Parafii św. Jana Chrzciciela i św. Michała Archanioła. Księże kustoszu - Bracie, to jest dopiero początek! Zapraszamy w przyszłym roku Matkę Boską Lipską do świętojańskiej świątyni w Lubawie - powiedział na zakończenie w kościele NNMP w Lubawie ks.Marcin Staniszewski. (mz)