40. Piesza Pielgrzymka Ziemi Lubawskiej dotarła do Jasnogórskiej Pani

Opublikowano:

Piesza Pielgrzymka Diecezji Toruńskiej na Jasną Górę w tym roku miała nietypowy charakter. W związku z trwającą epidemią koronawirusa organizatorzy nie byli w stanie wypełnić wszystkich wymogów Inspektora Sanitarnego, dlatego część pielgrzymek w Polsce została odwołana, inne miały charakter symboliczny.

Pielgrzymka z Torunia na Jasną Górę podzielona była na 9 dni. To dokładnie tyle, ile mamy grup pielgrzymkowych. Organizatorzy podjęli decyzję, że każda z grup była odpowiedzialna za 1 dzień pielgrzymki, która przebiegała w formie sztafety.  Ostatni, dziewiąty dzień pielgrzymowania, należał do Grupy Lubawa – Nowe Miasto Lubawskie. Na trasę Brzeźnica – Jasna Góra, około 32 km – wczesnym rankiem wyruszyła grupa około 120 osób wraz z biskupem Józefem Szamockim. 

O godz. 17.00 odbyła się uroczysta eucharystia dziękczynna. Pątnicy przynieśli przed Obraz Matki Bożej na Jasnej Górze intencje własne i całej wspólnoty. 

Pielgrzymka miała charakter przede wszystkim duchowy, ponieważ nie było możliwe, aby na szlak pielgrzymkowy wyruszyli wszyscy chętni. Dlatego byli oni zapraszani do duchowego uczestnictwa i każdego dnia łączyli się z pątnikami naszej diecezji podczas Apelu Jasnogórskiego w kościele św. Barbary w Lubawie i w kościele parafialnym w Złotowie. (mz)

foto nadesłane