Nawiedzenie Figury Św.Michała Archanioła w parafii w Lubawie

Opublikowano:

Obecność figury Św. Michała w parafii Św. Jana Chrzciciela i Św. Michała Archanioła była czasem szczególnych rekolekcji, które zakończyły się Aktem zawierzenia parafii Św. Michałowi Archaniołowi oraz poświęceniem nowej figury Św. Michała, która zostanie w parafii na pamiątkę peregrynacji figury z góry Gargano.

W czasie peregrynacji wierni uczestniczyli w codziennym Apelu Jasnogórskim, modlitwach o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów, odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych i sakramencie namaszczenia chorych. Był to też szczególny czas przyjęcia szkaplerza św. Michała Archanioła przez wielu mieszkańców naszego miasta i okolic.

„Celem przyjęcia Szkaplerza jest oddawanie czci św. Michałowi Archaniołowi, aby za jego szczególną pomocą uzyskać wolność i rozwój Kościoła Świętego; łaskę dobrej spowiedzi dla siebie i innych, siłę w walce z nałogami i wadami, obronę przed herezjami, błędami i fałszywymi naukami (...); wybawienie dusz z czyśćca przez modlitwę i uzyskanie odpustów; łaskę dobrej i świątobliwej śmierci (Ze Statutu Rodziny Szkaplerza św. Michała Archanioła). 

AS