"Medal dla Medyka" dla Szkoły Podstawowej w Prątnicy w gm.Lubawa

Opublikowano:

Duszpasterstwo służby zdrowia diecezji toruńskiej zorganizowało dla uczniów szkół podstawowych diecezji toruńskiej konkurs plastyczny pt. "Medal dla medyka".
18 października, to wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty i okazja, by wyrazić uznanie i wdzięczność wobec tych, którzy realizują swoje powołanie. Jest to również szansa na  podniesienie świadomości dotyczącej systemu ochrony zdrowia.

- "Medal dla medyka", to konkurs skierowany do szkół podstawowych. Wiemy jak wielki jest wysiłek lekarzy, pielęgniarek, wszystkich pracowników służby zdrowia i dlatego chcieliśmy zwłaszcza rękoma tych najmłodszych, podziękować za to, co dla nas robicie każdego dnia.
Odzew był niezwykły, przerosło to wszystko nasze najśmielsze oczekiwania. Ponad 400 prac z 47  szkół naszej diecezji napłynęło. To rzeczywiście ogromny sukces, nie tyle duszpasterstwa, co wszystkich tych, którzy mają prowadzić młodzież, uczyć młodzież, przygotowywać ją do życia w społeczeństwie, przecież tak wiele zależy od nauczycieli i wychowawców jaka będzie młodzież, jak będzie patrzyła na społeczeństwo i na służbę zdrowia i na wszystkich tych, którzy wykonują tą trudną pracę mówi
- ks. Dariusz Zagórski Duszpasterz Służby zdrowia Diecezji Toruńskiej.

W konkursie jury wytypowało w trzech kategoriach zwycięzców i wyróżnionych. Na zakończenie  pani doktor Beata Brożek wylosowała nagrody dla trzech szkół biorących udział w konkursie.

Miło nam jest poinformować czytelników, że wśród 47 szkół biorących udział w konkursie, została wylosowana Szkoła Podstawowa im. Teofila Ruczyńskiego w Prątnicy w gminie Lubawa z dekanatu lubawskiego. (mz)

foto p/sc