Rekolekcje w parafii św Jana w Lubawie z ks. Dominikiem Chmielewskim

Opublikowano:

W parafii pw. św. Jana Chrzciciela i św. Michała Archanioła w Lubawie w dniach 21 i 22 listopada gościł podczas dni skupienia salezjanin ks. Dominik Chmielewski. Tematem rekolekcji były "Czasy Ostateczne i Tajemnica Czyśćca". 

Dominik Chmielewski ur. w Bydgoszczy – salezjanin, rekolekcjonista, posiadacz trzeciego stopnia mistrzowskiego dan w karate.

Przez wiele lat trenował karate oraz praktykował medytacje zen. Był dyrektorem do spraw szkolenia w Polskim Związku Sztuk Walki. Równocześnie studiował teologię i filozofię. Tematem jego pracy licencjackiej był temat możliwości synkretyzmu filozofii Dalekiego Wschodu z chrześcijaństwem.

Po latach stwierdził: "karate w formie, którą trenowałem, nie da się pogodzić z chrześcijaństwem".

W 1995 podczas pielgrzymki do Medjugorie, doznał wstrząsu duchowego. W jego wyniku podjął decyzję o wstąpieniu do zakonu. W 1997 roku wstąpił do Towarzystwa św. Franciszka Salezego (salezjanie). W 2005 roku został wyświecony na kapłana. Na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie zrobił doktorat w zakresie teologii duchowości.

Przez pewien czas pełnił funkcję duszpasterza akademickiego w Warszawie. Obecnie przebywa w klasztorze salezjańskim w Lądzie.

Ksiądz Dominik Chmielewski jest autorem licznych książek i publikacji, w których podejmuje kluczowe tematy związane z wiarą. Na antenie telewizji EWTN Polska prowadzi program TotusTuus. Jego konferencje są dostępne również na kanale YouTube.

Na podst. wikipedii (mz)

Zapraszamy do wysłuchania rekolekcji dzięki uprzejmości Karola Synowca i (mz) 

foto youtube