Ukazała się “Jutro Niedziela” na rok B. Sięgają po nią świeccy i księża

Opublikowano:

Nowy tom serii “Jutro Niedziela” na nowy rok liturgiczny jest już dostępny dla czytelników. Książka autorstwa dwóch kapłanów: biblisty - ks. Marcina Kowalskiego i dziennikarza - ks. Przemysława Śliwińskiego pochodzącego z Lubawy ukazała się pod honorowym patronatem Konferencji Episkopatu Polski. Patronat naukowy nad wydawnictwem objął Katolicki Uniwersytet Lubelski.

- To przewodnik dla wszystkich, którzy chcą świętować niedzielę poprzez pogłębione przeżywanie Mszy świętej. Daje odświeżającą i głęboką wiedzę na temat czytań biblijnych - podkreśla kard. Kazimierz Nycz, który poleca “Jutro Niedzielę” wszystkim, którzy chcą wiedzieć więcej.

- Książka zawiera dużo najnowszej, fenomenalnie redagowanej wiedzy biblijnej. Zachwyca formą, bogactwem i logiką prezentacji. Jest napisana zwięzłym, pięknym językiem. To także skarbnica wiedzy historycznej, geograficznej i filologicznej. To inny poziom wiedzy biblijnej - ocenia ks. prof. Henryk Witczyk, kierownik Katedry Teologii Biblijnej Nowego Testamentu KUL.

Książka zawiera analizy czytań mszalnych na wszystkie niedziele roku B. Adresowana jest przede wszystkim do świeckich, chcących przed niedzielną Eucharystią wcześniej zapoznać się z czytaniami, które usłyszą podczas w liturgii w kościele. Z poprzedniego tomu chętnie korzystali również księża, którzy czerpali z niej inspiracje do własnych homilii i z niecierpliwością oczekiwali na tom B.

Na czytelnika “Jutro Niedziela” czekają sekcje, powstałe w efekcie poszukiwań ciekawej formuły przekazu Bożego Słowa: Chmura Słowa, Biblijny Insider, Translator i Linki. Książkę charakteryzuje przejrzysty i nowoczesny układ wizualny, pozwalający jednym spojrzeniem wychwycić to, co w liturgii danej niedzieli najważniejsze. Bogatej zawartości merytorycznej książki towarzyszy starannie opracowana warstwa graficzna, z odniesieniami do dzieł światowego malarstwa, bazujących na motywach zaczerpniętych z Pisma Świętego.

Liturgiczny rok B daje nam okazję do wnikliwego przeczytania niemal całej Ewangelii Marka, najstarszej – zdaniem biblistów – istniejącej Ewangelii, opartej według Tradycji na świadectwie Piotra i adresowanej do wspólnoty chrześcijańskiej w Rzymie. Oprócz tego w publikacji przybliżone zostały teksty 2 Listu do Koryntian, Listu do Efezjan, Listu do Hebrajczyków i Listu Jakuba – fascynujących w praktycznym podejściu do życia chrześcijańskiego oraz w sposobie wnikliwego ukazania obrazu Chrystusa i Kościoła.

W tomie na rok B czytelnicy znajdą jeszcze precyzyjniejszy Insider umożliwiający głębszą analizę tekstów czytań, psalmów i Ewangelii, wiążący je tematycznie i ukazujący jeszcze więcej nawiązań do kontekstu kulturowego i historycznego Słowa Bożego.

Ponadto - dokładniejsze Translatory, pomogą lepiej zrozumieć kluczowe terminy hebrajskie i greckie, w ich oryginalnym kontekście biblijnym i pozwolą odkryć, co słyszeli podczas lektury tekstów Starego i Nowego Testamentu ich pierwsi odbiorcy. Do tego - znana już internautom “Chmura Słowa” i skondensowane “Sto słów” o czytaniach z wybranej niedzieli.

Cały cykl „Jutro Niedziela” obejmie trzy tomy, zgodne z cyklem lekcjonarza na rok A, B i C oraz tom czwarty "Uroczystości i święta". Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Stacja7. Można ją zamówić na stronie: dobroci.pl.


Wywiad z autorami:  https://stacja7.pl/rozmowy/zatesknic-za-bogiem-obecnym-w-slowie/

Na temat I Tomu pisaliśmy w lutym 2020 >>>e-Lubawa 
Materiał Prasowy KAI i (elubawa)