II Orszak Trzech Króli w Złotowie

Opublikowano:
6 stycznia w Uroczystość Objawienia Pańskiego po raz drugi ks. proboszcz parafii Złotowo Karol Schmidt zorganizował Orszak Trzech Króli. Pierwszy odbył się w ubiegłym roku w którym uczestniczyli mieszkańcy wsi w orszaku wokół wsi. W tym roku ze względu na pandemię o godzinie 14.00 Mędrcy ze Wschodu przejechali samochodem spod kościoła do krzyża w kierunku na Grabowo, przez całą wieś do krzyża przy stadionie i z powrotem w stronę kościoła.

Podczas przejazdu Trzech Króli mieszkańcy wyszli ze swoich domów i z uśmiechem na ustach pozdrawiali monarchów oraz jak przystało na takich gości mieszkańcy poprzebierali się za postacie z ewangelijnej historii o narodzinach Jezusa. Pomachali uczestnikom Orszaku chorągiewkami, które można było zabrać przy wyjściu z kościoła. Podobnie jak w ubiegłym roku założyli na głowy korony, które również były rozdawane w dniu dzisiejszym po Mszach świętych.

Na zakończenie przejazdu mieszkańcy w tych koronach, strojach oraz z chorągiewkami udali się na na wspólną modlitwę do kościoła.

opr. mz   
foto Jan Chrzostkowski