Pożegnanie ks. Damiana Kuny z parafii św. Jana w Lubawie

Opublikowano:

27 stycznia bp Wiesław Śmigiel wręczył dekret proboszczowski ks. Damianowi Kunie, który z dniem 1 lutego rozpoczął posługę w parafii w Sumowie (dekanat brodnicki).

W dniu 31 stycznia br. podczas mszy św. o godz. 12.00 nastąpiło uroczyste pożegnanie ks. Damiana, który przebywał w Lubawie 5 lat, 5 miesięcy i 7 dni. Mszy św. koncelebrowanej w asyście kapłanów naszej parafii przewodniczył ks. Damian Kuna.

Po mszy świętej świętej Służba Liturgiczna, Franciszkański Zakon Świeckich w Lubawie, Wspólnota Żywego Różańca, członkowie zespołu muzycznego parafii, Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym oraz kapłani podziękowali za posługę kapłańską i życzyli Błogosławieństwa Bożego w nowym miejscu posługi kapłańskiej.
 
 Przypomnijmy może drogę kapłańską ks. Damiana. W 2005 r. w bazylice katedralnej Świętych Janów w Toruniu ksiądz Damian otrzymał z rąk biskupa toruńskiego Andrzeja Suskiego święcenia kapłańskie. Przez 5 lat kapłan posługiwał w parafii pw. Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Grudziądzu. Od 2010 roku jako wikariusz w parafii świętego Jakuba Apostoła w Toruniu, a od 2015 w Lubawie jako wikariusz w parafii pw. św. Jana Chrzciciela i św. Michała Archanioła.

Ks. Damian uczył m.in. w szkole podstawowej przygotowując dzieci do Sakramentu I Komunii św. Oprócz tego od początku był animatorem ruchu pielgrzymkowego.

Bóg Zapłać ks. Damianie za wieloletnią posługę na Ziemi Lubawskiej w parafii pw. św. Jana Chrzciciela i św. Michała Archanioła, będzie Nam Ciebie brakowało. (mz)  

foto mz