Rekolekcje Wielkopostne w parafii św. Jana w Lubawie

Opublikowano:

Od niedzieli do środy (7-10 marca 2021 r.) w Parafii pw. Św. Jana Chrzciciela i Św. Michała Archanioła trwały rekolekcje wielkopostne, które prowadził franciszkanin ojciec Dariusz Gaczyński OFM Conv.
>>>Nagrania z rekolekcji na profilu FB parafii
Podczas rekolekcji można było nabyć książkę „Traktat o doskonałym Nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny”. 

Za przyczyną Wspólnoty Franciszkańskiego Zakonu Świeckich działającej w parafii, żywy jest kult świętych i błogosławionych franciszkańskich, dlatego w czasie rekolekcji odbyły się też dwa spotkania Krucjaty Różańcowej w obronie przed terroryzmem pod patronatem Męczenników z Pariacoto.

W tym czasie zostało również przedstawione i nagrane Świadectwo młodego małżeństwa z Lubawy związane z Cudem nawrócenia, poczęcia i narodzin za przyczyną bł. Michała i bł. Zbigniewa, których relikwie znajdują się w kościele i kaplicy św. Franciszka. 

Każdego siódmego dnia miesiąca podczas Mszy Świętych odmawiana jest modlitwa wypraszająca łaski za przyczyną Męczenników z Pariacoto o dar poczęcia dzieci i w intencji dzieci poczętych. Nagrania dokonał franciszkanin br. Jan Hruszczowiec promotor kultu męczenników z Biura Promocji Kultu Męczenników z Pariacoto.

(mz)