Msza św. w intencji strażaków i ich rodzin z okazji Św. Floriana patrona strażaków w Lubawie

Opublikowano:

4 maja 2021 roku – w dniu wspomnienia Św. Floriana – patrona strażaków i Międzynarodowego Dnia Strażaka odbyły się uroczyste obchody Dnia Strażaka. W dniu dzisiejszym w kościele św. Jana w Lubawie o godz. 18.00  odprawiona została uroczysta msza święta w intencji wszystkich strażaków miasta i gminy Lubawa i ich rodzin. Mszy świętej przewodniczył kapelan strażaków - ks. Marcin  Staniszewski, który wygłosił  homilię. 

W mszy świętej z ramienia PSP w Iławie uczestniczył kpt. Wojciech Kożuchowski na co dzień członek OSP Lubawa i komendant miejski OSP Lubawa. Po mszy tradycyjnie druhowie wyjechali na teren miasta samochodami strażackimi, aby przypomnieć wszystkim o swoim święcie.

Z okazji Dnia Strażaka portal e-lubawa.pl życzy wszystkim strażakom w mieście i gminie Lubawa bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji, a także zdrowia, szczęścia, pomyślności w życiu osobistym. Niech podejmowane działa i służba drugiemu człowiekowi będą zawsze źródłem osobistej satysfakcji i społecznego uznania. (mz)