Nabożeństwo Fatimskie w Lipach koło Lubawy

Opublikowano:

13 lipca 2021 roku w Sanktuarium w Lipach czciciele Maryi spotkali się na kolejnym Nabożeństwie Fatimskim. Mszę św. koncelebrowaną odprawił ks. Mieczysław Rozmarynowicz. Homilię wygłosił ks. Adam Lis, były wikariusz lubawskiej Fary, przebywający aktualnie w Lubawie.

W homilii ksiądz Adam zwrócił uwagę na znaczenie różańca w życiu każdego chrześcijanina, także na naszej Ziemi Lubawskiej.
Stowarzyszenie Żywego Różańca istnieje od 1826 roku i jest najbardziej popularną różańcową wspólnotą modlitewną. Każda osoba odmawia codziennie tylko jedną Tajemnicę Różańca. W ten sposób w ciągu dnia odmówiony zostaje przez wszystkich członków z danej Róży cały Różaniec i taka jest też zasługa każdego z nich. Celem Stowarzyszenia Żywego Różańca jest według Założycielki, Pauliny Jaricot, wspieranie modlitwą, ofiarą duchową i materialną działań misyjnych Kościoła oraz modlitwa o pokój, nawrócenie grzeszników. W 2026 roku będziemy obchodzić 200. rocznicę powstania wspólnoty założonej przez Paulinę M. Jaricot.

Po mszy świętej odbyła się tradycyjna modlitwa różańcowa wokół kościoła. Jako pierwsi figurkę  nieśli kapłani celebrujący Eucharystię. (mz)