Pożegnanie ks.Kanonika Kazimierza Wolano w parafii w Grabowie

Opublikowano:

25 lipca o godz. 16.00 w kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Grabowie odbyło się pożegnanie ks. Kanonika Kazimierza Wolano, który ze względów zdrowotnych, w wieku 66 lat przeszedł w stan spoczynku.

Ks. Kanonik Kazimierz Wolano święcenia kapłańskie przyjął w 1984 roku w Pelplinie z  rąk biskupa Diecezji Chełmińskiej Mariana Przykuckiego. Pierwszą parafią było Grodziczno koło Lubawy, następnie Jastarnia, Świecie nad Wisłą, Golub Dobrzyń, a w roku 1997 został proboszczem  parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Grabowie.

Przez 24 lata pracy duszpasterskiej zyskał sobie sympatię dbając o życie sakramentalne parafian. Dzięki staraniom księdza proboszcza kościół w Grabowie, mimo pożaru w 1999 roku, jest obecnie jednym z najpiękniejszych kościołów klasycystycznych w diecezji. Umiłowanie przyrody księdza Kazimierza przełożyło się na pięknie zagospodarowany teren wokół kościoła i plebani.  

Podczas pożegnania padło wiele ciepłych słów wdzięczności skierowanych do kapłana przez wspólnoty parafialne, przedstawicieli mieszkańców wsi: Grabowo, Wałdyki i Wiśniewo, dyrektora miejscowej szkoły oraz przedstawicieli OSP Wałdyki.

Od 1 sierpnia proboszczem parafii będzie ks. Mariusz Matusiak.  (mz)