Poświęcenie ołtarza z obrazem błogosławionego kard. Stefana Wyszyńskiego w kościele św.Jana w Lubawie

Opublikowano:

12 września 2021 roku kardynał Marcello Semeraro, prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, ogłosił  błogosławionymi: kardynała Stefana Wyszyńskiego i matkę Różę Czacką. W Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie odbyła się msza beatyfikacyjna – wyniesienie do chwały ołtarzy dwóch wybitnych postaci to wyjątkowa chwila w życiu Kościoła w Polsce.
Błogosławiony kard Stefan Wyszyński przebywał w Sanktuarium w Lipach podczas koronacji Matki Bożej Lipskiej 2 lipca 1969 roku.

W kościele św. Jana i Michała Archanioła w Lubawie we wnęce po lewej stronie powstał mały ołtarz z obrazem błogosławionego kard. Stefana Wyszyńskiego - Soli Deo Per Mariam - Samemu Bogu przez Maryję.

W dniu dzisiejszym, 19 września po Sumie ołtarz został poświęcony przez ks. Marcina Staniszewskiego. Teraz oczekujemy na relikwie I stopnia błogosławionego kard. Stefana  Wyszyńskiego.
Kapłan odmówił modlitwę o wstawiennictwo błogosławionego kardynała o nawrócenie nas, trwanie w wierze katolickiej, nawrócenie naszej młodzieży i naszych dzieci. Obraz został namalowany przez Romana Graszkiewicza, ołtarz wykonał Cezary Jakubowski. 

(mz)