Zmarł ks. kan.Szczepan Modliborski proboszcz parafii pw.Św.Jakuba Apostoła w Kazanicach

Opublikowano:

Kuria Diecezjalna Toruńska informuje, że 24 września 2021 r. zmarł w 57 roku życia i 31 roku kapłaństwa śp. ks. kan. Szczepan Modliborski, proboszcz parafii pw. Św. Jakuba Apostoła w Kazanicach.

Uroczystości  Żałobne  rozpoczną się w poniedziałek 27.09.2021 roku o godz. 19.00 wprowadzeniem  ciała  do kościoła  parafialnego  w Kazanicach,po czym odprawiona zostanie  Msza św.

Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem bpa Wiesława Śmigla zostanie odprawiona we wtorek 28 września o godz. 11.00 w kościele parafialnym w Kazanicach.

Polecajmy śp. ks. Szczepana Bożemu Miłosierdziu. 

Kapłan urodził się w 1965 roku, pochodził z Żygląda z parafii Papowo Biskupie. Święcenia kapłańskie otrzymał 25 maja 1991 roku od księdza abpa Mariana Przykuckiego w bazylice katedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pelplinie. Z woli Boga pracował m.in. w: Jabłonowie Pomorskim, Lidzbarku Welskim, Grudziądzu, Toruniu, w Grudziądzu w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Grudziądzu, a od 1 sierpnia 2013 roku został proboszczem parafii w Kazanicach i do końca tu posługiwał.Ksiądz  kan. Szczepan Modliborski  był dekanalnym duszpasterzem rolników. 

źródło Diecezja Toruńska i mz   foto:  elubawa