Pożegnanie zmarłego ks. kan. Szczepana Modliborskiego w Kazanicach

Opublikowano:

We wtorek 28 września w parafii św. Jakuba Apostoła w Kazanicach odbył się pogrzeb proboszcza śp. ks. kan. Szczepana Modliborskiego. Parafia ta liczy cztery sołectwa: Kazanice, Byszwałd, Zielkowo i Raczek w dekanacie lubawskim. Mszy św. żałobnej przewodniczył ks. bp Wiesław Śmigiel ordynariusz Diecezji Toruńskiej.

Zmarły kapłan urodził się w 1965 roku, pochodził z Żygląda z parafii Papowo Biskupie. Święcenia kapłańskie otrzymał 25 maja 1991 roku od księdza abpa Mariana Przykuckiego w bazylice katedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pelplinie. Z woli Boga pracował m.in. w: Jabłonowie Pomorskim, Lidzbarku Welskim, Grudziądzu, Toruniu, w Grudziądzu w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Grudziądzu, a od 1 sierpnia 2013 roku został proboszczem parafii w Kazanicach i do końca tu posługiwał. Ksiądz kan. Szczepan Modliborski był dekanalnym duszpasterzem rolników.

Podczas uroczystości pogrzebowej uczestniczyli wierni, którzy jak powiedział jeden z mieszkańców wsi podczas pożegnania kochali swojego proboszcza - naszego proboszcza. Wszyscy wspominają zmarłego kapłana, który kochał ludzi, lubił słuchać i rozmawiać z parafianami, był ciekawy ich życia. Kapłana żegnali strażacy - druhowie z OSP Kazanice, OSP Zielkowo, OSP Byszwałd. Bywał na każdym zebraniu, znał ich wszystkich z imienia i nazwiska. Kochał  wszystkich, a nade wszystko kochał Boga.

Zmarłego kapłana pożegnali: Wójt gminy Lubawa - Tomasz Ewertowski, dyrektor szkoły w Kaznicach - Kamila Kądziela, członek rady parafialnej - Marcin Bednarczyk, służba liturgiczna i ks. dziekan Marcin Staniszewski.
Ksiądz zmarł w wieku 56 lat i spoczął na cmentarzu przy kościele parafialnym.

(mz)