Zmarł ks. Rene Krauzewicz mieszkający we Francji kapłan związany z Ziemią Lubawską

Opublikowano:

W poniedziałek w wieku 84 lat zmarł ks. Rene Krauzewicz, urodzony we Francji w polskiej rodzinie, której korzenie sięgają Ziemi Lubawskiej (wsi Omule). Kapłan od kilkudziesięciu lat odwiedzał Matkę  Boską Lipską i często odprawiał msze święte w kościele Farnym. 

Po ukończeniu seminarium w Francji przez 24 lata uczył religii w liceum. Następnie posługiwał  w trzech parafiach na terenie Francji, których był proboszczem. Zmarły kapłan był  pasjonatem, przewodnikiem i organizatorem pielgrzymek do Ziemi Świętej. Zorganizował 50 pielgrzymek i planował 51 w kwietniu 2022 roku i jak podaje prasa francuska  - Thierry SANCHIS był w trakcie  
przygotowań do tej kolejnej. 

"Ojciec René Krauzewicz jest zdecydowany organizować swoją 51. pielgrzymkę do Izraela w kwietniu 2022 roku. Jakby chcąc dać sobie promyk nadziei, ks. René Krauzewicz wspomina, że ​​Izrael otworzył swoje granice dla grup zagranicznych turystów 19 września. To pierwsza dobra wiadomość dla rozpoczęcia organizacji jego 51. tradycyjnej pielgrzymki do Ziemi Świętej. Co więcej, szybko wysłał około pięćdziesięciu e-maili do swoich lojalnych podróżników, aby poinformować ich o kolejnym pobycie w kwietniu 2022 roku".

Niestety wolą Boga odszedł do Pana.

Zmarły kapłan bardzo często przebywał w Polsce. Odwiedzał rodzinę w Lubawie i wracał do korzeni. 13 sierpnia w Sanktuarium w Lipach uczestniczył w Nabożeństwie Fatimskim

Ks. René KRAUZEWICZ zmarł w poniedziałek 29 listopada 2021 roku, w wieku 84 lat. Pogrzeb odbędzie się w Église Saint-François 57350 Rue Saint-François, Francja w Stiring-Wendel (57350) w sobotę 4 grudnia 2021 o godzinie 10:00.
Jutro 4 grudnia 2021 roku o godz. 10.00  zostanie odprawiona msza święta w kościele  Farnym w Lubawie w intencji zmarłego kapłana. (mz)

foto mz