Króluj nam Chryste zawsze i wszędzie! Peregrynacja Figury Jezusa Chrystusa Króla Polski!

Opublikowano:

Serdecznie zapraszamy w najbliższy weekend, tj. 11–13.12.2021 do Kościoła pw. św. Jana Chrzciciela i św. Michała Archanioła w Lubawie!

Sobota 11 grudnia:

15:00 – Przywitanie Figury Jezusa Chrystusa Króla Polski na placu przy plebanii i procesja do kościoła. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

16:30 – Część radosna różańca świętego w intencji intronizacji i beatyfikacji Służebnicy Bożej Rozalii Celakówny o uproszenie łask za jej wstawiennictwem.

17:00 – Msza Święta Wprowadzenie do Aktu Intronizacji.

Po Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu. Litania do Świętych Polskich. Czas osobistej adoracji i modlitwy przy Figurze Jezusa Chrystusa Króla Polski.

20:30 – Nabożeństwo czuwania z Apelem Jasnogórskim. Koronka do Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Litania do Anioła Stróża Polski. Modlitwa ks. Abpa Andrzeja Dzięgi w intencji Polski. Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

Niedziela 12 grudnia:

Msze Święte – 8:00, 9:00 (Mortęgi), 10:30, 12:00, 17:00

14:45 – Przewiezienie Figury Jezusa Chrystusa Króla Polski do Mortąg

15:00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego. Jubileuszowy Akt przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana (Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, Kraków-Łagiewniki 19 XI 2016).

Litania do Chrystusa Króla. Modlitwa o beatyfikację Służebnicy Bożej Rozalii Celakówny o uproszenie łask za jej wstawiennictwem. Czas osobistej adoracji o modlitwy przy Figurze Jezusa Chrystusa Króla Polski.

16:30 – Część chwalebna różańca świętego w intencji Intronizacji i beatyfikacji Służebnicy Bożej Rozalii Celakówny o uproszenie łask za jej wstawiennictwem.

17:00 – Msza Święta.

Wystawienie Najświętszego Sakramentu. Litania do Krwi Chrystusa. Czas osobistej adoracji i modlitwy przy Figurze Jezusa Chrystusa Króla Polski.

20:30 – Nabożeństwo czuwania z Apelem Jasnogórskim. Koronka do Krwawych Łez Maryi. Akt intronizacji Jezusa Króla z dopełnieniem Aktem Poświęcenia się Najświętszemu Sercu Jezusa przy udziale kapłanów z dekanatu.

Uroczyste błogosławieństwo Figurą Jezusa Chrystusa Króla Polski.

Poniedziałek 13 grudnia:

7:00 – Msza Święta o Matce Bożej - Roraty.

9:00 – Msza Święta do Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata (Dziękczynna za intronizację; w intencji Kościoła, Ojczyzny, narodu i naszych rodzin).Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Po Komunii Świętej odśpiewanie: TE DEUM. Litania do Jezusa Chrystusa Króla Polski.

Akt Intronizacji Jezusa Króla z dopełnieniem Aktem Poświęcenia się Najświętszemu Sercu Jezusa.

Uroczyste błogosławieństwo Figurą Jezusa Chrystusa Króla Polski.

15:00 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu. Koronka do Miłosierdzia Bożego.

Akt Intronizacji Jezusa Króla z dopełnieniem Aktem Poświęcenia się Najświętszemu Sercu Jezusa. Uroczyste błogosławieństwo Figurą Jezusa Chrystusa Króla Polski.

Pożegnanie.

źródło Męski Różaniec w Lubawie