III Złotowski Orszak Trzech Króli

Opublikowano:

6 stycznia w Uroczystość Objawienia Pańskiego - Epifanii, po raz trzeci parafia pw. Św. Barbary w Złotowie zorganizowała Orszak Trzech Króli. Od godz. 14.00 mimo niezbyt  sprzyjającej pogody, odbył się kolejny Orszak. Wszystkich powitał proboszcz parafii ks. Karol Schmidt, który powiedział na wstępie "Chcemy dziś uczcić Tajemnicę Wcielenia, a Wcielenie zaczęło się od Zwiastowania" i po odmówieniu Modlitwy Anioł Pański rozpoczął się kolorowy Orszak.

W tym roku odbywał się pod hasłem „Dzień dziś wesoły”. Te słowa zaczerpnięte z kolędy „Z narodzenia Pana” miały przypomnieć jak ważne jest prawdziwe przeżywanie Świąt Bożego Narodzenia.
 
Tegoroczny Orszak Trzech Króli miał pokazać jak radośnie i głęboko powinniśmy przeżywać święta. W jaki sposób dzielić się tą radością, treścią świąt z innymi i jak na  co dzień zachować radość i dobrego ducha, którą napełniliśmy się podczas Świąt.
Podczas przejazdu Trzech Króli bryczką, mieszkańcy wsi towarzyszyli Mędrcom podczas  ich podróży do stajenki, która znajdowała się w kościele. W kościele przy żłóbku odprawione zostało krótkie nabożeństwo.

W rolę Mędrców wcielili się mieszkańcy wsi Złotowo. Na czele pochodu niesiono tradycyjne Gwiazdy Betlejemskie. Na zakończenie był poczęstunek w świetlicy wiejskiej przygotowany przez mieszkańców wsi. Organizatorzy przygotowali wiele  niespodzianek dla uczestników Orszaku, a nad bezpieczeństwem czuwali druhny i  druhowie OSP Złotowo.

Parafia w Złotowie bardzo dziękuje wszystkim, którzy pomogli zorganizować kolejny Orszak, a szczególnie Stajni „Koń na biegunach z Glaznot” za udostępnienie koni i bryczki.

(mz)
foto i video parafia Złotowo i Jan Chrzostkowski