Msza święta z okazji 100-lecia urodzin Marianny Nadolskiej z Rożentala

Opublikowano:

12 lutego o godz. 15. 00 w kościele  pw. Św. Wawrzyńca odprawiona został msza święta koncelebrowana za dar łaski i błogosławieństwa z okazji 100-tnych urodzin Pani Marianny Nadolskiej. Mszy św. przewodniczył ks. dziekan Marcin Staniszewski w obecności proboszcza parafii ks.kanonika Zdzisława Licznerskiego, dla którego była to pierwsza taka uroczystość, od kiedy sprawuje funkcję proboszcza parafii w Rożentalu.

W mszy świętej w pięknym, zabytkowym, drewnianym kościele z XVIII wieku uczestniczyła  rodzina jubilatki, znajomi, przyjaciele.
Homilię wygłosił ks. dziekan mówiąc:
Kiedyś, kiedy dzisiejszą jubilatkę rodzice chrzestni przynosili do chrztu, kapłan pytał: O co prosicie dla Marianny? odpowiadali - O Wiarę. Co daje Wiara? Wiara daje życie wieczne - odpowiadali rodzice chrzestni. I w tym klimacie, nasza jubilatka Marianna, po dzień dzisiejszy  wytrwała i trwa. Chwała Jej za to Panie.
Na zakończenie powiedział:
- Droga Pani Marianno! Nie muszę pytać, ale wiem to, że dla Pani wiara i posłuszeństwo Bogu jest najważniejsze, a Jego obecność w Najświętszym Sakramencie w komunii św. jest największą świętością i źródłem łaski, źródłem szczęścia. To dzisiaj nam chce powiedzieć i mówi przez to dziękczynienie za życie i za wiarę, za wiarę i za życie, mówi Wasza mama, Wasza babcia, Wasza prababcia, Wasza znajoma, sąsiadka, przyjaciółka, parafianka. Amen!

Marian Żuchowski