Terenowa Droga Krzyżowa po Ziemi Lubawskiej

Opublikowano:

8 kwietnia po godz. 18.30 z kościoła św. Jana Chrzciciela i św. Michała Archanioła w Lubawie, wyruszyła Terenowa Droga Krzyżowa po Ziemi Lubawskiej, której organizatorem była wspólnota Męski Różaniec, działająca przy parafii.

Trasa długości ok. 17 km wiodła drogami polnymi przez: ul. Polną, wyb. pod Omule (Fiugajki), Złotowo, Losy, Lipy, ul. Lipową do Lubawy.

Podczas drogi krzyżowej odmawiane zostały tajemnice Różańca świętego: radosne, bolesne, chwalebne. Rozważano tajemnice według nauki św. Jana Pawła II. W Złotowie był krótki przystanek w świetlicy, mieszkańcy Złotowa poczęstowali kawą, herbatą i słodkościami.

Po chwili odpoczynku wierni wyruszyli w kierunku wsi Losy, ul. Pielgrzyma w kierunku Sanktuarium w Lipach, ul. Lipową do  kościoła św. Jana, gdzie na zakończenie została odprawiona msza święta.

W tym roku podczas drogi krzyżowej uczestniczyło bardzo dużo osób. Cieszy fakt, że z zaproszenia Męskiego Różańca w Lubawie skorzystało wielu młodych ludzi.
Organizatorzy dziękują druhnom i druhom z OSP Złotowo, OSP Lubawa oraz policji za zabezpieczenie logistyczne Terenowej Drogi Krzyżowej po Ziemi Lubawskiej. (mz)