Droga Krzyżowa ulicami Lubawy

Opublikowano:

13 kwietnia 2022 roku w parafii św. Jana Chrzciciela i Michała Archanioła w Lubawie, wierni przeszli ulicami naszego miasta w nabożeństwie drogi krzyżowej. Po mszy św. w kościele o godz. 18.00 procesja wyruszyła ulicami: Kupnera, Warszawską, Jagiełły, Kazimierza Wielkiego, Rzepnikowskiego, 19 Stycznia, Kupnera, do kościoła św. Jana.

W nabożeństwie drogi krzyżowej uczestniczyło wielu mieszkańców miasta i gminy. Krzyż nieśli wierni, młodzież, przedstawiciele różnych wspólnot religijnych i zakonnych. Rozważania  modlitewne stacji  drogi krzyżowej  przygotowała wspólnota parafialna z Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. W tym roku organizatorzy przygotowali rozważania według świętego Maksymiliana Kolbe.

W ubiegłym roku przeżywaliśmy Rok św. Maksymiliana, więc dziś pójdziemy tą szczególną  drogą krzyżową wraz ze św. Maksymilianem. Jego życie było przeniknięte obecnością Boga i Maryi. Zakończył ziemską wędrówką w obozie koncentracyjnym Auschwitz, oddając swoje życie za brata. Weźmy więc swój krzyż i podążajmy ze św. Maksymilianem za Chrystusem, ramię w ramię na górę zbawienia. Nie ma innej drogi do Wieczności, jak tylko droga prowadząca przez Krzyż - tymi słowami rozpoczęła się droga krzyżowa ulicami naszego miasta.

Zabezpieczenie logistyczne przeprowadzili druhowie z OSP Lubawa i policja. (mz)