13 maja, Nabożeństwo Fatimskie w Lipach koło Lubawy

Opublikowano:

Dziś 13 maja na całym świecie odprawiane są Nabożeństwa Fatimskie. Od kilkunastu lat w Sanktuarium w Lipach od 13 maja do 13 października odbywają się nabożeństwa Fatimskie poprzedzone Eucharystią.
Mszę świętą w dniu dzisiejszym odprawił kustosz sanktuarium Mieczysław Rozmarynowicz. Wygłosił także homilię, w której zwrócił uwagę na funkcjonowanie rodziny w dzisiejszych czasach, jej złożoność i wielowymiarowość oraz podkreślił znaczenie peregrynacji obrazu Świętej Rodziny, który jest już w dekanacie lubawskim.
Po Eucharystii ks. Paweł Śliwiński wraz z wiernymi odmówił Tajemnice Bolesne Różańca.

Od autora - należy podkreślić fakt, że zamach na papieża Jana Pawła II z 13 maja 1981 roku miał miejsce w 64. rocznicę pierwszych objawień fatimskich - "w tym samym dniu i w tej samej godzinie". Kiedy doszło do zamachu, powszechnie nie zdawano sobie sprawy ze zbieżności tych dat.

Warto przeczytać książkę "Zamach na papieża w świetle Fatimy i w cieniu jednej rewolucji" O. Sebastiana Labo - słowackiego jezuity, który jest autorem publikacji o Janie Pawle II "Latający pielgrzym" 13. tomowa seria książek. (mz)