Boże Ciało 2022 w Lubawie. Ulicami miasta przeszła wielotysięczna procesja

Opublikowano:

Kościół katolicki obchodzi dziś Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Tradycyjnie, ulicami polskich miast i wsi przeszły procesje z udziałem wiernych. W Lubawie  wzięło w niej udział kilka tysięcy mieszkańców miasta wokół czterech ołtarzy: na Rynku, koło kościoła św.  Barbary, na ul.Gdańskiej koło poczty i figury Chrystusa Króla, a następnie do kościoła św.Jana. 

Podczas mszy św. w kościele św. Anny, proboszcz parafii podczas homilii zwrócił uwagę na obecność Chrystusa w naszym codziennym życiu mówiąc
w życiu każdego chrześcijanina powinien być obecny Jezus Chrystus.
– Nie bójmy się Jezusa. Zapraszajmy go do naszych serc, bowiem ma on moc przemieniającą nasze myślenie i życie. Zapraszajmy go do naszych rodzin, miejsc pracy, w których teraz trudno pokazywać swoją wiarę.

Wierni przeszli tradycyjnym szlakiem przy pięknej pogodzie. Dziewczynki tradycyjnie sypały kwiaty, które zamieniły nawierzchnie lubawskich ulic w wielokolorową mozaikę złożoną z milionów drobnych płatków. Procesja zakończyła się w kościele św.Jana błogosławieństwem i Eucharystią. 

(mz)