Mężczyzna z wielkim krzyżem na ramieniu przeszedł przez Lubawę

Opublikowano:

W 2020 roku 27-letni Michał przemierzył Polskę wzdłuż i wszerz, czyniąc tym samym na niej znak krzyża i modlił się o nawrócenie narodu. Mężczyzna ponownie wyruszył na pielgrzymi szlak.

Michał Ulewiński po raz kolejny przemierza Polskę z wielkim krzyżem na ramieniu. Tym razem cel pielgrzymowania związany jest z Cudownym Medalikiem. Projekt Michała Ulewińskiego zajmie kilka lat i zostanie zapoczątkowany od Rewersu Cudownego Medalika, a dokładnie od nakreślenia na Polsce znaku krzyża wpisanego w literę M.
- Jako Prezes Fundacji będę pielgrzymował przez Polskę z 3 metrowym krzyżem, aby nim wyryć duchowy ślad krzyża wpisanego w literę M – informuje na swoim profilu Michał.

Mężczyzna rozpoczął swoją pielgrzymkę 24 czerwca w Święto Najświętszego Serca Pana Jezusa i zajmie ona ok. 60 dni.

- W każdym skrajnym punkcie stanie 3-metrowa kapliczka z figurą Matki Bożej Niepokalanej, w sumie stanie 12 kapliczek i w ten sposób powstanie znak krzyża wpisanego w literę M. W roku 2023 zostanie stworzonych 12 kolejnych kapliczek otoczonych barierką w kształcie gwiazdy i zostaną umieszczone na terenie Polski w takich miejscach, aby odwzorować gwiazdy z  Cudownego Medalika – informuje Michał Ulewiński.

W roku 2024 Fundacja będzie chciała dopełnić dzieła Cudownego Medalika i stworzyć awers medalika. 

Na stworzenie 24 takich kapliczek potrzebna jest kwota 480 tysięcy złotych. Pielgrzymce z krzyżem towarzyszy internetowa zbiórka właśnie na kapliczki. Jest już blisko 100 tysięcy.

Można wesprzeć dzieło Michała Ulewińskiego, wpłacając dowolną kwotę na jego zbiórkę. Można ją znaleźć na portalu zrzutka.pl pod hasłem: Cudowny Medalik na Polsce.

Michał dzisiejszy marsz z krzyżem zakończył w Lubawie w godzinach wieczornych. Jutro dalszy etap pielgrzymowania. (mz)