Męski Różaniec w Lubawie zaprasza do wspólnego wyjazdu do Częstochowy na tzw. Oblężenie Jasnej Góry

Opublikowano:

Męski Różaniec w Lubawie zaprasza wszystkich mężczyzn do wspólnego wyjazdu na Jasną Górę na tzw. "Oblężenie  Jasnej Góry". Termin to sobota 24.09.2022 roku.

To już VI Oblężenie Jasnej Góry. Zachęcamy wszystkich, którzy pragną włączyć się w duchowe wsparcie tegorocznej edycji Oblężenia, aby podjęli zaproszenie do wspólnej drogi modlitwy. Wrześniowe spotkanie upłynie pod hasłem „Wspólna droga”, które ma nas podprowadzić do refleksji nad, odbywającym się obecnie w Kościele, procesem synodalnym.

Papież Franciszek pragnie, byśmy odczytali obecny synod jako dynamikę spotkań z Jezusem opisanych w Ewangelii. Szczególną uwagę zwraca Papież na księgę Dziejów Apostolskich, którą nazywa „historią drogi”, wspólnym wędrowaniem Słowa Bożego, które jest zakorzenione także w obecnej historii Kościoła.

Owo wędrowanie to droga wiary pokonywana z Chrystusem, Duchem Świętym, wspólnotą Kościoła i jego tradycją także w czasie obecnym. Dzieje Apostolskie są więc swoista mapą drogi synodu, dają także odpowiedź na pytanie – skąd chcemy wyjść, dokąd i z kim chcemy iść?

Zgłoszeń można dokonywać pod numerami telefonów:

- 660635571 i  607584929

opr. mz