Męski Różaniec w Lubawie zaprasza

Opublikowano:

Jak co miesiąc, zapraszamy wszystkich mężczyzn do wspólnej modlitwy. Nabożeństwa Pierwszych Sobót Miesiąca. Wynagrodzenie składane Niepokalanemu Sercu Maryi.

Nabożeństwo wywodzi się z objawień w Fatimie. 10 grudnia 1925 r. objawiła się Łucji Maryja z Dzieciątkiem i pokazała jej cierniami otoczone serce.

Dzieciątko powiedziało: "Miej współczucie z Sercem Twej Najświętszej Matki, otoczonym cierniami, którymi niewdzięczni ludzie je wciąż na nowo ranią, a nie ma nikogo, kto by przez akt wynagrodzenia te ciernie powyciągał".

Maryja powiedziała: "Córko moja, spójrz, Serce moje otoczone cierniami, którymi niewdzięczni ludzie przez bluźnierstwa i niewierności stale ranią. Przynajmniej ty staraj się nieść mi radość i oznajmij w moim imieniu, że przybędę w godzinie śmierci z łaskami potrzebnymi do zbawienia do tych wszystkich, którzy przez pięć miesięcy w pierwsze soboty odprawią:
- spowiedź,
- przyjmą Komunię Świętą,
- odmówią różaniec i przez piętnaście minut rozmyślania nad piętnastu tajemnicami różańcowymi towarzyszyć mi będą w intencji zadośćuczynienia."
„Różaniec dlatego jest tak skuteczny, gdyż jest aktem głębokiej pokory i jednocześnie wyznaniem żywej wiary uwielbienia Trójcy Świętej przez pośrednictwo Maryi”

- bł. kard. Stefan Wyszyński

Msza Św. w kościele Św.Jana Chrzciciela i Św.Michała Archanioła w Lubawie w intencji Ojczyzny, Narodu, Kościoła i naszych rodzin 6 maja 2023 r. o godz. 18.15 

źródło: FB Męski Różaniec w Lubawie