Suma Odpustowa w Lipach koło Lubawy

Opublikowano:

1 lipca po godz. 15.00 z kościoła Farnego wyruszyła z Lubawy procesja z figurką Matki Boskiej Lipskiej do Sanktuarium w Lipach. Tam pod przewodnictwem ks. biskupa Wiesława Śmigla odprawione zostały uroczyste Nieszpory o NMP, po czym ks. biskup z kapłanami odprawił Sumę Odpustową. Oprawę muzyczną podczas Eucharystii zapewnił chór Appasjonata.

W homilii ks. biskup mówił o rodzinie, żeby była silna Bogiem, tak jak rodzina Ulmów, w kontekście Beatyfikacji Józefa i Wiktorii oraz ich dzieci, która planowana jest we wrześniu bieżącego roku. Ulmowie to polska rodzina, która została zamordowana w 1944 roku przez niemieckich okupantów za ukrywanie w swoim domu Żydów.

Na zakończenie ks. biskup Wiesław Śmigiel tradycyjnie udzielał błogosławieństwa wszystkim rodzinom licznie zgromadzonych na placu przy ołtarzu oraz najmłodszym dzieciom i ich rodzicom.  (mz)

Odpust Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Sanktuarium Matki Boskiej Lipskiej w Lipach k. Lubawy - błogosławieństwo biskupa Wiesława Śmigla po mszy świętej.
foto: Tomasz Lenart i Marian Żuchowski