2 lipca. Suma Odpustowa w Sanktuarium w Lipach koło Lubawy

Opublikowano:

2 lipca br. w Sanktuarium w Lipach o godz. 10.30 rozpoczęła się Suma Odpustowa, której przewodniczył ks. bp Józef Szamocki.

W homilii ks. biskup poruszył kwestie dotyczące czasów, w których żyjemy:

- Pandemia i inne czynniki przyczyniły się do tego, że jesteśmy zagubieni w swoim życiu. Proszę Was, abyśmy my i nasze rodziny, dzieci zrobiły wszystko, aby pamiętać o Bogu, żeby powróciły do korzeni chrześcijaństwa. Popatrzcie na młodych ludzi, dobrze wykształconych, którzy zapominają o Bogu. Nie przekazują swojej Wiary potomstwu.

- Uważamy, że bez Boga możemy być szczęśliwsi na świecie. Czy tak jest naprawdę? Zastanówmy się nad tym. Zwłaszcza tu w Lipach musimy przeanalizować sens naszego życia. Wydaje się nam że zagubiliśmy się w świecie, ale pamiętajmy Ona, Maryja przychodzi do nas w potrzebie. Gromadzimy się całymi rodzinami. Maryja, Bóg Ojciec i Syn Boży są blisko nas. Zostawiamy tu swoje codzienne życie, swoje troski i prośby, bo Maryja wysłuchuje je. Takie jest przesłanie dzisiejszego święta. Bądźmy blisko Boga i przyjmujmy Eucharystię. Jeżeli będziemy blisko Boga, będziemy żyli Jego przykazaniami, które nam przekazali dziadkowie i rodzice, będziemy w rodzinach ludźmi szczęśliwymi i spełnionymi.

Po Eucharystii ks. biskup pobłogosławił małe dzieci przy ołtarzu w Sanktuarium.

(mz)
foto Marian Żuchowski

Zapraszam do wysłuchania całej homilii: