Już wkrótce wyruszy 43. Pielgrzymka Ziemi Lubawskiej na Jasną Górę

Opublikowano:

Już wkrótce z wielu miast całego kraju wyruszą pielgrzymki do Częstochowy. 1 sierpnia po mszy świętej wyruszy 43 Pielgrzymka Ziemi Lubawskiej. Tegoroczna Piesza Pielgrzymka Diecezji Toruńskiej na Jasną Górę, do której należy również pielgrzymka Ziemia Lubawska, przebiega pod hasłem "Idziemy do Matki".

Piesza Pielgrzymka "Ziemia Lubawska" powstała tuż po wyborze Ojca Świętego Jana Pawła II. Jej założycielem wówczas kiedy należeliśmy do Diecezji Chełmińskiej był nieżyjący już ks. Konrad Sobiecki oraz ówczesny wikariusz parafii św. Anny w Lubawie ks. Jan Ostrowski, który przez kilka lat był kierownikiem pielgrzymki.

Po ks. prałacie Janie Ostrowskim, który obecnie jest proboszczem w parafii św. Michała Archanioła w Lipuszu w diecezji pelplińskiej, kierownikiem pielgrzymki został ks. Zdzisław Licznerski. W roku ubiegłym ks. Jakub Maciejko, a aktualnie ks. Michał Napierała - proboszcz parafii pw. Św. Jakuba Apostoła w Kazanicach. Trasa pielgrzymki liczy ok. 400 km. Pielgrzymi na Jasną Górę wejdą 12. sierpnia.

23 lipca br. w kościele św. Jana w Lubawie o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie organizacyjne.

Link do zapisów online: zapisy online

Link do zgody dla osób niepełnoletnich (prosimy o wydrukowanie):  Link do zgody dla osób niepełnoletnich

(mz) 
fb Pielgrzymka Ziemi Lubawskiej