Dziś uroczystość Wszystkich Świętych

Opublikowano:

Dziś Kościół katolicki obchodzi uroczystość Wszystkich Świętych, w której wspomina wszystkich wiernych, którzy osiągnęli po śmierci zbawienie i łaskę Nieba. W polskiej tradycji, w tym dniu odwiedzamy groby naszych bliskich i wspominamy ich. Dzisiejsza uroczystość najdobitniej przypomina, że każdy wierny powołany jest do świętości.

Bp Wiesław Śmigiel, przewodniczący Rady ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski podkreślił, że - świętość to nie tylko bycie dobrym człowiekiem, ponieważ tyle wymaga humanizm i zwykła przyzwoitość, ale to również wiara i otwarcie na łaskę Boga.
- Po prostu trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi. Jednak nie wystarczy przyjąć i wypełniać Boże przykazania, ale potrzeba jeszcze otwarcia na Ducha Świętego i świadomość, że to Bóg zbawia.

źródło PAP  
foto mz

Ks.Wojciech Antoni Kapicki 1838-1919 proboszcz  parafii w Brzoziu Lub. Jako emeryt osiadł w Lubawie, mieszkał w Zakładzie Sióstr Miłosierdzia. W 1913 na jubileusz 50-lecia kapłaństwa obdarzony został godnością radcy duchownego. Zmarł 3 kwietnia 1919 w Lubawie.  

Uczestnik Powstania Styczniowego - niestety  tego  grobu już nie ma  na cmentarzu parafialnym w Lubawie.