Męski Różaniec w Lubawie zaprasza na wspólną modlitwę w intencji Ojczyzny

Opublikowano:

Zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie w intencji Ojczyzny, nawiązującej do obchodów 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Modlitwę w naszym kościele pw. Św. Jana Chrzciciela i Św. Michała Archanioła w Lubawie, rozpoczniemy 10 listopada o godz. 23:00.
Trwając na modlitwie przed Najświętszym Sakramentem, wkroczymy w dzień 11 listopada - Dzień Niepodległości.

Cel modlitewnego czuwania
Jest to wydarzenie modlitewne oparte na modlitwie pokutnej, wołaniu błagalnym do  Świętych i Błogosławionych Narodu Polskiego, modlitwie różańcowej oraz adoracji Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. W sposób szczególny temu wydarzeniu patronuje Matka Boża, nasza pośredniczka i orędowniczka, a także św. Andrzej Bobola męczennik za wiarę i patron Polski, św. Jan Paweł II, bł. kard. Stefan Wyszyński oraz bł. ks. Jerzy Popiełuszko. Podczas tego wydarzenia modlimy się o nowe wylanie Ducha Świętego na naszą Ojczyznę i pokój na świecie. Zanosimy również prośby w intencji naszych rodzin, za kapłanów, prosząc o Dary Ducha Świętego dla nich, a także o nowe powołania kapłańskie.

Modlitwa w intencji Ojczyzny i pokoju na świecie
Sługa Boży, kardynał August Hlond mówił: „Nie zwyciężymy bronią, ale modlitwą, pokutą, miłością bliźniego i różańcem. Polska to naród wybrany przez Boga do wielkiego posłannictwa. Ma stanąć na czele maryjnego zjednoczenia narodów. Nastąpi wielki triumf Serca Matki Bożej, Królowej wszystkich ludów, po którym zakróluje Zbawiciel nad światem przez Polskę”. Dlatego, nie broń militarna a broń modlitwy, broń jakim jest różaniec, powinien być naszą główną obroną przed niebezpieczeństwem i złem, jakie nam grozi.

Modlitwa w intencji rodzin i kapłanów
Żyjemy w trudnych czasach, kiedy wartości chrześcijańskie, katolickie, wartości takie jak rodzina oparta na tradycji w nauczaniu Kościoła katolickiego są deptane przez różnego rodzaju ideologie i wrogów Kościoła. Dlatego podejmujemy modlitwy za nasze rodziny, za tradycyjne rodziny, gdzie mężczyzna jako mąż i ojciec a kobieta jako żona i matka są autorytetem i wzorem naśladowania dla swoich dzieci. Podejmujemy też modlitwę o nierozerwalność sakramentu małżeństwa.

Zapraszamy
„Wobec Pana Boga Wszechmogącego wraz z Królową Polski – Niepokalaną Dziewicą Maryją, prowadzeni przez patronów naszej Ojczyzny i wszystkich Świętych oraz błogosławionych naszego narodu, dziś z Lubawy płynie wezwanie do zjednoczenia się w modlitwie o odwagę i zjednoczenie polskich serc w mocy Ducha Świętego, aby Jezus Chrystus zakrólował w każdej polskiej rodzinie i we wszystkim co Polskę stanowi”.

Słowa zaproszenia kierujemy do wszystkich wiernych Ziemi Lubawskiej, ale i nie tylko.

Męski Różaniec w Lubawie