Koncert kolęd chóru Appasjonata i Zespołu Kameralnego Chamber Orchestra z Olsztyna

Opublikowano:

W kościele Parafialnym Nawiedzenia NMP i św. Anny w Lubawie odbył się koncert kolęd z okazji 104. rocznicy powrotu Lubawy do macierzy. Odzyskanie niepodległości przez Polskę miało miejsce 11 listopada 1918 roku. Ziemia Lubawska dopiero w styczniu 1920 roku powróciła do Polski. 

Lubawa wróciła do macierzy w okresie Bożego Narodzenia, dlatego świętujemy je, śpiewając kolędy. Koncert prowadziła chórzystka Iwona Kozłowska, która zapowiadała utwory w gwarze lubawskiej.

Podczas koncertu usłyszeliśmy znane i mniej znane kolędy w opracowaniu na chór i orkiestrę. Kolędę „Lulajże Jezuniu” w opracowaniu Anny Rocławskiej, partię solową wykonała prześlicznie Ryszarda Dmochewicz zaś kolędę "Gdy Śliczna Panna" wykonała Ewa Filarska-Szumska. Był także duet Mateusz oraz Damian Neumann. Wykonali kolędę pt. Serca ludzkie. Kwartet a capella w składzie: Anna Rykaczewska, Edyta Wyżlic, Mateusz Naumann oraz Adam Olszewski zaśpiewali staroangielską kolędę "Cóż to za dziecię słodko śpi".

Owacja na stojąco licznie zgromadzonej publiczności zaskoczyła samego dyrygenta Marka Józefowicza, który nie krył radości odbierając gratulacje i podziękowania. (mz)