11 listopada przypada Narodowe Święto Niepodległości. W kościele pw.Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i Świętej Anny w Lubawie o godz. 11.00 została odprawiona msza święta za Ojczyznę w której uczestniczyli mieszkańcy naszego miasta, władze samorządowe miasta i gminy. Mszy św przewodniczył i homilię wygłosił ks. Proboszcz Mieczysław Rozmarynowicz
Duszpasterstwo służby zdrowia diecezji toruńskiej zorganizowało dla uczniów szkól podstawowych diecezji toruńskiej konkurs plastyczny pt. "Medal dla medyka". 18 października, to wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty i okazja, by wyrazić uznanie i wdzięczność wobec tych, którzy realizują swoje powołanie. Jest to również szansa na podniesienie świadomości dotyczącej systemu ochrony zdrowia.
XX Dzień Papieski uczciliśmy pielgrzymką różańcową ze Złotowa przez Lubstyn do Lubstynka. Odmówiliśmy cztery części różańca w intencji Ojczyzny, rodzin, kapłanów oraz o ustanie pandemii. W drodze powrotnej rozważaliśmy drogę krzyżową. Łącznie kilkadziesiąt osób przeszło ok. 12 km.
We wtorek nad ranem 22 września br. po długiej i ciężkiej chorobie w lubawskim szpitalu zmarł śp. Władysław Śliwiński. Miał 72 lata. Zmarły był długoletnim nauczycielem w Zespole Szkół w Lubawie oraz wychowawcą. Przez całe życie związany z Kościołem, był członkiem Akcji Katolickiej. Mszy św. pogrzebowej 25 września br. w kościele Farnym, przewodniczył kard. Kazimierz Nycz - Metropolita Warszawski w asyście kapłanów z całego kraju.
Obecność figury Św. Michała w parafii Św. Jana Chrzciciela i Św. Michała Archanioła była czasem szczególnych rekolekcji, które zakończyły się Aktem zawierzenia parafii Św. Michałowi Archaniołowi oraz poświęceniem nowej figury Św. Michała, która zostanie w parafii na pamiątkę peregrynacji figury z góry Gargano
We wtorek nad ranem po długiej i ciężkiej chorobie w lubawskim szpitalu zmarł śp. Władysław Śliwiński. Miał 72 lata. Był długoletnim nauczycielem w Zespole Szkół w Lubawie oraz wychowawcą. Był też społecznikiem, włączał się w wiele inicjatyw kulturalnych i religijnych
W dniach 21-23 września Parafię Św. Jana Chrzciciela i Michała Archanioła w Lubawie nawiedzi Św. Michał Archanioł w znaku Figury z włoskiego sanktuarium w Grocie Góry Gargano. Peregrynacja figury, z inicjatywy księży michalitów trwa w Polsce od 2013 roku
W niedzielę 13 września br. o godz. 19.30 w Sanktuarium w Lipach odprawione zostało Nabożeństwo Fatimskie, które poprzedziła msza św. koncelebrowana z udziałem kapłanów z dekanatu pod przewodnictwem ks. Pawła Śliwińskiego z parafii św. Anny w Lubawie, a homilię wygłosił ks. Łukasz Otremski, który przybył z posługą kapłańską do Lubawy jako wikariusz w parafii NNMP
Mieszka Pan w Rusi koło Olsztyna, pochodzi z Lubawy. Kiedy powstał pomysł na pielgrzymkę rowerową z 12-letnim synem do Częstochowy? Czy pielgrzymowanie to tradycja rodzinna?
Kustosz Sanktuarium w Lipach ks. Mieczysław Rozmarynowicz przewodniczył Mszy św i nabożeństwu ku czci Matki Bożej Fatimskiej 13 sierpnia o godz. 19.30. W modlitewnym spotkaniu uczestniczyli kapłani z dekanatu lubawskiego oraz mieszkańcy miasta i gminy .
Piesza Pielgrzymka Diecezji Toruńskiej na Jasną Górę w tym roku miała nietypowy charakter. W związku z trwającą epidemią koronawirusa tegoroczna Piesza Pielgrzymka Diecezji Toruńskiej na Jasną Górę miała formę symboliczną.
W tym roku po raz pierwszy w Parafii św. Jana Chrzciciela i św. Michała Archanioła w Lubawie odbył się Odpust Porcjunkuli. 2 sierpnia w kościołach i klasztorach franciszkańskich obchodzone jest patronalne święto Matki Bożej Anielskiej.
Tegoroczna 40. piesza Pielgrzymka z Ziemi Lubawskiej na Jasną Górę będzie miała formę symboliczną. Każda z grup pielgrzymkowych naszej diecezji, a jest ich 9, będzie pielgrzymować 1 dzień, a więc w formie sztafety.Zdając sobie jednak sprawę jak cennym dla wielu jest pielgrzymowanie zorganizowana została pielgrzymka z Nowego Miasta Lub. do Lubawy. 2 sierpnia wyruszyła pielgrzymka do Matki Boskiej Lipskiej.
Uroczystości franciszkańskiego odpustu Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkuli rozpoczęły się wczoraj, 1sierpnia o godz. 20 w ogrodzie przy kościele św. Jana i św. Michała Archanioła od uroczystego poświęcenia figury Matki Bożej, którego dokonał ks. biskup Lwowa Edward Kawa. Z tej okazji ks. proboszcz Marcin Staniszewski przypomniał objawienie Matki Bożej św. Łucji 10 grudnia 1925 roku w Pontevdra dotyczące Nabożeństwa wynagradzającego Pierwszych Sobót Miesiąca.
W tym roku po raz pierwszy w Parafii św. Jana Chrzciciela i św. Michała Archanioła w Lubawie odbędzie się Odpust Porcjunkuli. 2 sierpnia w kościołach i klasztorach franciszkańskich obchodzone jest patronalne święto Matki Bożej Anielskiej. W Kalendarzu Liturgicznym czytamy, iż tego dnia w kościołach parafialnych można uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli
13 lipca o godz. 19.30 tradycyjnie w Sanktuarium w Lipach odprawione zostało Nabożeństwo Fatimskie. Mszy świętej z udziałem kapłanów z dekanatu lubawskiego przewodniczył ks. Mieczysław Rozmarynowicz. Podczas homilii kustosz zwrócił uwagę na postawę chrześcijanina w okresie pandemii. Podkreślił, że epidemie były zawsze trudne dla każdego z nas, ale w tym czasie należy zaufać Bogu
11 lipca 2020 przypada setna rocznica odzyskania niepodległości przez mieszkańców Powiśla, Warmii i Mazur. Mieszkańcy miejscowości: Lubstynek, Napromek i Czerlin, które obecnie znajdują się na terenie gminy Lubawa oraz wieś Groszki w gminie Rybno w plebiscycie opowiedziały się za przynależnością do Polski. Mszy świętej przewodniczył ks. biskup Andrzej Suski senior diecezji Toruńskiej.
W drugim dniu Odpustu Nawiedzenia N.M.P. w Lipach,2 lipca br. ksiądz Biskup Józef Szamocki przewodniczył Sumie o godzinie 10:30. W swoim kazaniu biskup Szamocki nawiązał do tego, jak szczególnym miejscem są Lipy i doroczny odpust. Mówił też o współczesnych kryzysach rodzinnych.
Tegoroczne uroczystości odpustowe w Sanktuarium w Lipach mają szczególny charakter ze względu na okres pandemii. Trzydniowe obchody rozpoczęły się 1 lipca o godz. 15.00 uroczystymi Nieszporami tym razem w Sanktuarium w Lipach. Po nieszporach ks. bp Wiesław Śmigiel przewodniczył mszy świętej z udziałem kapłanów oraz wiernych.
27 czerwca 1877 roku miało miejsce pierwsze z objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie. Objawienia te miały miejsce 19 lat po objawieniach w Lourdes. To jedyne zatwierdzone przez Kościół objawienia w Polsce. W Sanktuarium Matki Bożej Lipskiej w Lipach już 1 lipca (środa)odbędzie się doroczny Odpust Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.
24 czerwca parafia pw. św. Jana Chrzciciela i Michała Archanioła w Lubawie obchodziła swoje uroczystości odpustowe. Mszę świętą o godz. 9.00 sprawowali księża z dekanatu lubawskiego. W sumie odpustowej o godz. 17.00, której przewodniczył ks. Damian Kuna uczestniczyło 10 kapłanów świętując wspólny jubileusz 15 – lecia kapłaństwa.